office@agromis 52 320 29 35
STRONA GŁÓWNA GALERIA KONTAKT

Sprzedaż torfu

Torf ogrodowy ma bardzo szerokie zastosowanie w ogrodnictwie oraz uprawie roślin ozdobnych. Niektóre gatunki nawet wymagają, aby ich podłoże zawierało przynajmniej określoną ilość domieszki torfu, a często do prawidłowego wzrostu wystarczy im tylko ta substancja pochodzenia organicznego.
Torf jest bardzo przydatny w ogrodnictwie, szczególnie ze względu na bardzo dużą ilość substancji organicznych, które zawiera. Bardzo dobrze sprawdza się jako nawóz lub dodatek do ziemi do uprawy. Ponadto niski koszt jego uzyskania, sprawia, iż jest bardzo atrakcyjnym elementem uprawy roślin.

W roku 2001 podjęłiśmy współpracę z Firmą SEDA z Łotwy. Firma nasza zaczęła importować torf w szerokim asortymencie na rynek Polski. Wielkość importu rosła w szybkim tempie, podjęliśmy współpracę z wieloma gospodarstwami ogrodniczymi, kwiaciarskimi oraz ze szkółkami. Od 2006 roku perturbacje w Firmie SEDA związane ze zmianami własnościowymi i zmianą właściciela musieliśmy szukać nowego dostawcy torfu. Dlatego też od 2007 roku współpracujemy z Litewską Firmą Durpeta.

Na wszelkie pytania dotyczące zakupu torfu odpowiemy telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy z zakładki Kontakt